Submit Demands Online

How much do illegal drugs now cost in the Philippines?

A gram of shabu now costs P1,300 to P25,000 per gram, while cocaine is pegged at P5,000 to P7,000, according to data from the Philippine Drug Enforcement Agency How much do illegal drugs now cost

Get Price

Average Colorado marijuana prices and where to shop

Aug 07, 2019 · But overall you can expect to pay an average of $12 per gram and $186 per ounce. So far this year, Colorado marijuana prices have remained fairly steady, with the average hovering between $11 and $12 per gram.

Get Price

How to Find the Value of Gold Nuggets Our Pastimes

Small nuggets that weigh between 1 gram and 2 grams will cost less per gram than nuggets that cost more. As of the end of 2009, the price of raw gold melted down is

Get Price

What will a gram of legal cannabis cost in Canada?

According to an analysis from consulting firm Deloitte, the average price for illegal weed stands at $8.24 per gram across the country. That of course, differs according to province — for instance customers in Ontario pay an average of $8.33 per gram for weed, but in Quebec, the average price of a gram of weed stands at just $7.53.

Get Price

Cannabis Concentrates Guide THC Oils, Hash, Wax, Shatter

For about $40 to $55, you can get yourself a gram of rosin, shatter, pull and snap, 250-500 mgs of cannabis oil or 32 ml of tincture. Depending on the quality and brand of rosin, you could pay an average of $45 a gram. An average cost for quality shatter is about $40 a gram. Pull and snap can range between $30-$50, or an average of $40 per gram.

Get Price

how much does the element nickel cost per pound

how much does the element nickel cost per pound Nickel Bullion Melt Value Calculator CoinApps The nickel bullion calculator figures total nickel value and total nickel weight related to the amount of nickel content in items that have no wear from handling.

Get Price

Rule of Thumb in Calculating the Cost of Gold Jewelry

Thus, we have to convert ounces to grams to find out the cost of the gold in a particular piece of jewelry. One troy ounce equals 31.1 grams. If pure gold is selling for $1300 per ounce in the metal markets, then one gram is going for $41.80 ($1300/31.1g).

Get Price

How much does antimony cost per gram? AnswersDrive

Updated 18th October 2018. Rate This Answer. how-much-does-antimony-cost-per-gram-2544702 4 / 5 based on 3 votes. Similar Asks. What is the cost of one gram of platinum? What is the cost of lead per gram? How much does a gram of radium cost? How much does fluorine cost per 1 gram?

Get Price

How Much Weed Costs and How Much to Buy Key to

How much does a gram cost? A gram of weed costs between $5 and $15+. How much does 3.5 grams of weed cost? Also known as an eighth, 3.5g of cannabis costs between $25-$55 in Colorado and the West Coast, to upwards of $60 on the East Coast. How much does 7 grams of weed cost?

Get Price

How much per gram? Rollitup

Sep 03, 2017 · It's just like weed. 1-2 grams. A weekend smoke. $30. 1/8th can run $10 a gram. Buy an ounce, it's $200. You want a buyer to buy the whole Damn thing. If he repeatedly comes back. As a shroom grower selling in bulk. A fair take is $3 a gram. That gets passed down to where the street vender pulls $10-$15 a gram buying it for $5-$7.

Get Price

How Much Does Restylane Cost? Restylane Injections Prices

Feb 10, 2016 · A How Much Does Restylane Cost? The cost of Restylane in the South Bay of Los Angeles is generally between $400 and $600 for a 1 cc syringe. With that we hear from patients all the time that have been to other facilities to have their Restylane injections performed and come to us stating that the product is gone after "2 weeks" or a month.

Get Price

Wholesale Cost Of Rosin THCFarmer Cannabis Cultivation

Mar 12, 2017 · So when I ask price per Gram/Ounce/Pound I am asking what the wholesaler will give it to the dispensary for. So if by the gram, I would assume 1000 gram or half gram packs would be sold. So, what are the wholesale cost of top quality rosin? 1 gram? 1 ounce? 1 pound?

Get Price

DMT cost Per Gram Rollitup

Mar 06, 2009 · no way dude, a gram of dmt is 1000mg and all you need for a powerful experience is 30-50 mg. So do the math man a gram is way more than just an overnight kinda high. Each experience is like a waking dream that lasts about 30mins. Thing is that its often hard to recall the experience in detail, but it still has a significance.

Get Price

How much does a gram of kief cost? weed

I'm from Southern California, and planning on purchasing one gram of Scout Cookie Kief. I was wondering if anyone has any idea what that's worth. My dealer suggested $30, and I want to know if I'm getting ripped off. Thanks guys, cheers.

Get Price

Copper Prices Per Gram November 2019

3 month copper prices and price charts investmentmine how much is copper worth per gram november 2018 cost of iridium per gram les baux de provence rhodium and anium sponge seeing record price increases steel copper prices 45 year historical chart macrotrends how much is copper worth per gram november 2018.

Get Price

titanium scrap value per gram uk ferronneriedelacourt

How Much Does Titanium Cost Per Pound? Reference. As of Sept 2, 2014, titanium was priced at $272( US) per pound This price is known to fluctuate unpredictably according to market demand Titanium is a low-priced metal compared to precious metals, such as gold or silver, and has a wide range of applications in construction and industry Alloys

Get Price

How much per gram? Rollitup

Sep 03, 2017 · It's just like weed. 1-2 grams. A weekend smoke. $30. 1/8th can run $10 a gram. Buy an ounce, it's $200. You want a buyer to buy the whole Damn thing. If he repeatedly comes back. As a shroom grower selling in bulk. A fair take is $3 a gram. That gets passed down to where the street vender pulls $10-$15 a gram buying it for $5-$7.

Get Price

How Much Are Truffles Worth? (THE TRUE PRICE OF LUXURY)

How much are truffles worth per ounce, though? It's true that people often pay much more than you might expect for a taste of a rare truffle, but the value comes partly from bragging rights. Being able to tell someone that you've tried an expensive truffle sounds pretty great, doesn't it? Rarity How much is a truffle per pound? A lot

Get Price

Where are you from and how much does cocaine cost per gram

A place for friends to discuss cocaine and cocaine related activities, news, stories, products, etc.

Get Price

What Is The Average Cost Of Tantalum Per Gram

The average cost of tantalum is $0.18 per gram. Tantalum (ta) is a rare metal found in Australia (56%), Africa (19%), Brazil (16), China (5%), and Canada (4%). This high-performance metal has a high melting point and high resistance to corrosion.

Get Price

Gold Price per Gram

Gold Price per Gram. Conversion 1 troy ounce = 31.1034768 grams. Conversion 1 gram = 0.0321507466 troy ounces. Displaying 1 47 of 47 . 1 Day Gold Price per Gram in US Dollars. 1 Day Gold Price per Gram in Arab Emirates Dirham. 1 Day Gold Price per Gram in Argentinian Pesos.

Get Price

How Much Is Freon Per Pound in 2018? Refrigerant HQ

How Much Is Freon Per Pound in 2018? By Alec Johnson Dec 02, 2017. First and foremost let me state right now that the word 'Freon' is not a generic name for all refrigerants on the market today. In fact Freon refers to a specific type of refrigerant and is a specific brand of refrigerant. Confused?

Get Price

How much does a gram of DMT typically cost The

Mar 27, 2011 · Welcome to the Shroomery Message Board! You are experiencing a small sample of what the site has to offer. Please login or register to post messages and view our exclusive members-only content. You'll gain access to additional forums, file attachments, board customizations, encrypted private messages, and much more!

Get Price

Price Of Uranium Per Gram November 2019

Uranium enrichment and uses line graph uranium u3o8 prices percentage variation in uranium requirements graphic doubling the uranium price say from 25 to 50 per lb u3o8 takes fuel cost up 0 62 us c kwh an increase of one quarter and expected per gram for a variety of radionuclides this listing the elements are shown alphabetically specific activities written in scientific d0 bd b5 d1 84 82.

Get Price

Scrap Metal Prices UK Current Scrap Metal Prices Per

A simple conversion will help you work out the price of scrap metal per kg. 1 tonne = 1000 kg. As an example with the scrap metal price table above the scrap copper price per kg will be £3 £4.50. If you are working with weights below tonnes give H&S Metals a call to get price estimates per

Get Price

How Much Does Astatine Cost? HowMuchIsIt

Aug 10, 2018 · How much does astatine cost per gram? Since it's so rare, it isn't available to the public and no costs have ever been recorded. Even if you were able to buy, it could cost a fortune since it has a short lifespan and wouldn't last long in a controlled setting.

Get Price

Antimony Prices

antimony prices Pricing of the metal is generally based on the London Metal Exchange average price C.I.F. Rotterdam per metric ton (a metric ton contains 2,204.6 pounds). Antimony oxide contains 83.1% antimony metal and it is typically the preferred product for selling.

Get Price

Cane Creek eeWings bring sweet 400g titanium crankset to

Apr 16, 2018 · Cane Creek eeWings crankset revive the legendary Sweetwings cranks, but in a full titanium, ultra lightweight, and durable design that's ready for XC to enduro mountain bikes. At just 400g, they're as light as top of the line carbon cranks, but come with a 10-year warranty! Here's all the tech info & specs you need

Get Price

How Much is HFO-1234YF Per Pound in 2018?

HFO-1234yf Refrigerant Price Per Pound 2018. Some only require one pound and others upwards of eight to nine pounds. It is always best to check your owner's manual or your dealership to see how much you need. In our example we're going to call it three pounds

Get Price

The Complete Cannabis Guide #1 Production Cost

Jan 08, 2018 · In Q1 2018, Aurora produced 1.0 million grams while only sold 0.9 million grams, thus lowering its reported cash cost because production costs

Get Price